piątek, 25 maja 2007

Kultura fizyczna

Dzisiejsza notka zacznie się od banalnego stwierdzenia. 2piwa nie jest ideałem! Posiada pewne wady, o których większość jego czytelników wie zapewne doskonale. Jedną z nich jest słaba kondycja fizyczna, odzwierciedla się to wątłej sylwetce, braku masy mięśniowej, niskiej samoocenie. Poprawa tej słabości znalazła się wśród celów Mniej Ambitnych, jakie niedawno 2piwa sobie postawił.
W dzisiejszym poście 2piwa chciałby przedstawić optymalny układ ćwiczeń oraz skład diety, za pomocą, których (2piwa ma taką nadzieję) nastąpi zdecydowana poprawa. Oczywiście zestaw ten został przygotowany poprzez wielodniowe konsultacji, narady i dyskusję z przeróżnymi specjalistami, począwszy od dietetyków, a skończywszy na zawodowych kulturystach. 2piwa chciałby, w tym miejscu, podziękować osobom, które pomogły najbardziej. Są to: Pan Robert Makłowicz, redakcja czasopisma Cosmopolitan w dziedzinie dietetyki oraz Pan Mariusz Pudzianowski, specjaliści z laboratorium MilanLab klubu piłkarskiego AC Milan, Pan Johnny Bravo - amerykański aktor występujący w kreskówkach na Cartoon Network, którzy mieli największy wkład w ustalaniu cyklu treningowego.

Po dość burzliwych obradach sztab szkoleniowy przedstawił następujące wytyczne.
Ćwiczenia fizyczne.
Za najważniejszy organ 2piwa komisja wybrała mięsień piwny. „Prawidłowy rozwój tej partii ciała, stanowiącej najbardziej widoczną jego cześć, to zdecydowany priorytet, oraz podstawa przy pracy z innymi mięśniami” stwierdził Johonny Bravo. Komisja zdecydowała, że najbardziej optymalnym kształtem tej partii mięśni powinna być bardziej płaska część elipsy lub górna część (blisko maksimum) funkcji: 1/4 - 1/10*x^2. Ćwiczenia, jakie należy wykonywać to: jeżeli linia wyznaczająca mięsień piwny jest poniżej (bardziej płaska) niż linia wyznaczające kształt idealny – picie piwa – 8 serii po 1 piwo dziennie czyli przynajmniej 8 piw dziennie– serie powtarzać bez przerwy przez dziesięć dni, aż będzie widoczny efekt. Gdy linia rysuje się powyżej optimum – brzuszki, kilka razy dziennie po 10 powtórzeń– nie należy przesadzać, zejście poniżej optimum wiąże się z większym wysiłkiem i poświęceniem w staraniach o powrót do stanu równowagi.

Ręce – prawidłowo rozwinięte mięśnie rąk i ramion powinny: dać radę trzymać łopatę, ewntulanie szczotkę do zmywania, potrafić pokazać środkowy palec, wcisnąć PIN karty płatniczej, wykreślić na kuponie do toto – lotka sześć właściwych cyfr. Wobec tego komisja zaleca. Picie piwa w butelce obciążonej ciężarkiem kilkukilogramowym. Prawidłowe zginanie łokcia, i trzymania butelki pod odpowiednim kątem, doprowadzi do optymalnej pracy wszystkich mięśni rąk.

Nogi – Praca na mięśniami nóg ma na celu umożliwić 2piwom swobodne przemieszczanie się między wydziałem, miejscem zamieszkania i sklepem alkoholowym. Powinny umożliwić również podstawową technikę samoobrony, czyli ucieczkę. Wobec tego specjaliści zalecają następujący trening: Noszenie koszulki piłkarskiego klubu „Polonia Warszawa” w innych częściach Warszawy niż Muranów i Nowe Miasto, codzienny spacer po schodach na taras widokowy Pałacu Kultury z plecakiem obciążonym przynajmniej 15 piwami.

Klatka piersiowa – Komisja stwierdziła, że praca nad mięśniami klatki piersiowej nie są 2piwom potrzebne. Rozwinięcie tej partii ciała zniweluje efekty idealnej krzywizny, jaką powinien charakteryzować się mięsień piwny.

Plecy – Plecy to drugi, zaraz po mięśniu piwnym, najważniejszy aspekty pracy nad kulturą fizyczną. Prawidłowo rozwinięte plecy powinny zapewnić porządną karierę, awans zawodowy i towarzyski 2piwom w przyszłości. Za pomocą własnych możliwości, bez niczyjej pomoc, perspektywa dostatniego przyszłego życia 2piwom wydaje się prawie niemożliwa. Wobec tego komisja zaleca: Bycie miłym, uprzejmym, szarmanckim i pełnym empatii dla osób z wysoką średnią, sukcesem wypisanym na twarzy, przedsiębiorczych i inteligentnych. Wyświadczania wobec nich jak największej ilość przysług i dobrych uczynków, a zarazem robienie z siebie ciamajdy i nieudacznika. Ma to na celu wzbudzić ich współczucie i chęć odwzajemnienia. Komisja zaleca również utrzymywania dobrych kontaktów z tymi, co są less: successful, intelligent, handsome, ponieważ nie wiadomo, kto na kogo wyrośnie w przyszłości.

Wskazówki o optymalnej diecie pojawią się w następnym lub jednym z kolejnych postów. Ten i tak jest bardzo długi.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

muszę przyznać, że ostatnio posty są coraz bardziej interesujące:)

Anonimowy pisze...

szkoda tylko ze takie dlugie...

kaila pisze...

o maj gad jak ty sie rozpisales. az tyle cwiczen? az tyle kompleksow?!!! tak btw to juz widzialam twoj fotex...;]]]] nie przesadzaj

tropike pisze...

skoro "fotex" nie taki zły, to rzeczywistość może miło zaskoczyć, bo 2piwa fotogeniczny nie jest, czyli na żywo lepiej wygląda (nie rewelacyjnie..po prostu lepiej)
Ale w sumie to 2 piwa powinien się wypowiedzieć krytycznie na temat swej urody.

FYM pisze...

"Noszenie koszulki piłkarskiego klubu „Polonia Warszawa” w innych częściach Warszawy niż Muranów i Nowe Miasto"

Po takim treningu bedzie mogl jechac na IO do Pekinu ;]

ola pisze...

Znalazłam listę poradników na temat fitness, odchudzania, diety, ćwiczenia mięśni itp. Może komuś się przyda. :o)